Jak tłumaczyć strony na Androidzie?

Dziś języki obce są podstawowym narzędziem komunikacji. Aby jednak tak było powinniśmy znać te języki obce. Albo mieć w telefonie dobry translator. Nic tak nie ułatwia kontaktu ze światem jak dobry tłumacz online. Jak tłumaczyć strony na Androidzie? Czy potrzebujemy pobrać jakieś konkretne aplikacje do tłumaczenia? A może wystarczy tylko kliknąć? Dziś nowoczesna technologia jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. A telefony komórkowe stały się naszym centrum spraw codziennych. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej z nas instaluje na swoim smartfonie aplikacje do tłumaczeń. Technologia dostępnych translatorów jest tak zaawansowana, że dziś nieznajomość języka obcego nie jest żadną przeszkodą w komunikacji. Mobilny tłumacz zaskakuje poprawnością. Potrafi tłumaczyć nawet całe strony internetowe. Tłumacz na smartfonie to nieoceniona pomoc podczas wyjazdu na urlop, ale i na co dzień. Sprawdźmy więc jak tłumaczyć strony na Androidzie.

Jak tłumaczyć strony na Androidzie? Nowy tłumacz Google

Jak tłumaczyć strony na Androidzie? Oczywiście przez Google Translate. To oczywisty wybór dla użytkowników systemu Android. Tym bardziej, że Tłumacz Google został niedawno zaktualizowany. Dziś obsługuje już ponad 100 języków obcych. Jest niezwykle przydatnym narzędziem do tłumaczenia.

 Jak przetłumaczyć strony na Androidzie? Tłumacz Google jest w stanie przetłumaczyć nawet długie frazy. Ale czy całe strony? Okazuje się, że tak! O ile wiemy jak włączyć tłumaczenie na laptopie, o tyle w przypadku urządzeń z Androidem może sprawić nieco problemu. Jak tłumaczyć strony na Androidzie?Tak naprawdę to proste. Możemy to zrobić dosłownie w trzech kliknięciach.

Najpierw pobieramy aplikację Google Translate (Google Tłumacz). Skąd ją można pobrać? Ze sklepu Google Play. Następnie otwieramy stronę, którą chcemy przetłumaczyć. Możemy ją otworzyć w Google Chrome lub innej, dowolnej przeglądarce. Mając otwartą stronę, którą chcemy przetłumaczyć, w przeglądarce wybieramy “ustawienia” . Następnie klikamy “udostępnij stronę” i z rozwijanej listy “udostępnij przez” wybieramy “Tłumacz”.

Warto przeczytać: Tłumaczenia dokumentów do rejestracji

Jak tłumaczyć strony na Androidzie – nowa aktualizacja Google Tłumacz

Tłumacz Google właśnie został zaktualizowany. Teraz możemy za pomocą funkcji “dotknij i przetłumacz” tłumaczyć całe strony internetowe. Jak to zrobić? Niezwykle popularna usługa Tłumacz Google Translate w wersji 6.3.0.RC06.277163268 obsługuje już 103 języki obce. Co najważniejsze, usługa jest dostępna dla każdego całkowicie bezpłatnie. Tłumacz Google umożliwia tłumaczenie tekstów, dokumentów tekstowych, stron internetowych, mowy, zdjęć, a także filmów wideo w czasie rzeczywistym. W przypadku ręcznego wpisania tekstu serwis tłumaczy go w czasie rzeczywistym.

Dzięki temu nie ma konieczności stukania w przycisk „tłumacz”. Jeśli wpiszemy w odpowiednim okienku translatora pojedyncze słowo, aplikacja automatycznie zadziała jak słownik. W ten sposób otrzymamy najczęściej kilka lub kilkanaście propozycji tłumaczenia danego słówka.

Jak tłumaczyć strony na Androidzie?

W aplikacji tłumacz Google możemy przetłumaczyć dziś całe strony internetowe. Dziś już tłumacz nie tylko tłumaczy zdjęcia tekstu czy mowę. Obecnie możemy wygodnie korzystać również z tłumaczenia stron www. Jeśli napotkamy na problemy związane z nowa funkcją usługi Google, możemy skorzystać z pomocy producenta. Jak? Wystarczy przesłać do firmy dziennik aplikacji. Jak to zrobić? Oto krótka instrukcja.

  • Stuknij 3 kropki w prawym górnym rogu ekranu.
  • Stuknij pozycję Ustawienia.
  • Dotknij opcji Udostępnij dzienniki producentowi.
  • Jakiej funkcji używano? (na przykład: tekst, mowa, tłumaczenie obrazu, rozmówki, pakiety językowe offline, etc.)
  • Co nie działa dobrze?
  • Wystarczy załączyć zrzut ekranu, jeśli to możliwe (to pomoże zrozumieć problem o wiele lepiej).

Dziś korzystać z usługi Google Translate możemy na każdym urządzeniu mobilnym. Nie tylko wyposażonym w system Android, ale również iOS. Tłumacz Google zapewnia nam dziś najwyższa jakość tłumaczeń wśród dostępnych aplikacji do tłumaczenia. Wystarczy uruchomić funkcję tłumaczenia i translator właściwie tłumaczy sam. Co ciekawe, dostępne słowniki zapewniają nam również tłumaczenie offline. Nie musimy więc nawet mieć dostępu do internetu, aby korzystać z Tłumacza Google. Wystarczy tylko ściągnąć wybrany słownik, np. hiszpański, by móc z niego korzystać offline.

Dziś tłumaczenie stron na Androidzie jest prostsze niż nam się wydaje. Dzięki możliwości tłumaczenia przez smartfona mamy nieograniczony dostęp do zasobów słownikowych rożnych języków. Dzięki temu nie musimy już korzystać z ich niewygodnych, papierowych wersji. A tłumaczenie stron na Androidzie daje nam pełną swobodę i możliwość nauki słówek w każdej sytuacji. Bo dziś nie trzeba już wkuwać słówek aby się ich nauczyć. Dziś wystarczy dobry tłumacz w telefonie. Na przykład Google Translate.

Może Cię także zainteresować: